I MIEJSKI TURNIEJ SZACHOWY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA KRAŚNIK MIROSŁAWA WŁODARCZYKA

19 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku odbył się I Miejski Turniej Szachowy dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka.

Celem zawodów była popularyzacja i podnoszenie poziomu sportu szachowego, możliwość bezpośredniego kontaktu miłośników gry w szachy, wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy, promowanie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, propagowanie zasad fair – play . Turniej przeprowadzony był systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 7 rund, programem Chess Arbiter Pro v.5.49, w czterech kategoriach: Kat.I –klasy I-III, Kat. II –klasy IV-V, Kat. III – klasy VI-VII, Kat. IV – klasy gimnazjalne. Sędzią głównym był p. Zbigniew Pyda- sędzia szachowy klasy międzynarodowej, mistrz FIDE. Sędzią rundowym był p. Kamil Pyda. W turnieju uczestniczyło łącznie 53 zawodników.

O kolejności zawodników w turnieju decydowały następująco:

• Suma małych punktów

I miejsce –SKORUPA MARTYNA –Gimnazjum Społeczne

II miejsce – MAZUR DOMINIK  -PG nr1

III miejsce – KOMASZKA ALEKSANDER - Gimnazjum Społeczne

Zawodnikom w czasie turnieju towarzyszyli goście:

v     I Z-ca Burmistrza Miasta Kraśnik -Pani Marzena Pomykalska,

v     Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku -Pani Elżbieta Cholewińska

v     Dyrekcja szkoły – Pan Jacek Dubiel, Pani Izabela Piórkowska,

v     Opiekunowie uczniów startujących oraz Rodzice

Zadanie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Ogromnym wsparciem finansowym do przygotowania i przeprowadzenia turnieju byli SPONSORZY.

Dziękuję za wsparcie:

• Panu Januszowi Lewickiemu- Prezesowi Zakładu Veolia Wschód w Kraśniku,
  • Panu Krzysztofowi Sarnie- Właścicielowi Firmy Carsystem Wschód w Kraśniku,
  • Panu Władysławowi Naborczykowi – Właścicielowi Firmy Nabor w Kraśniku
  • Za ogromną pomoc w przygotowaniu turnieju kieruję również słowa podziękowania Pani Elżbiecie Serwackiej.