11. listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11. listopada obchodziliśmy już 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po dziesiątkach lat zaborów. Obchodom towarzyszyły mniejsze i większe uroczystości – wszystko po to, by w radosnej atmosferze, z szacunkiem dla przeszłości, docenić wolność, która jest dla nas współczesnych tak naturalna i oczywista, że niemal nie zauważana, a nawet nadużywana...

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Kraśniku miała miejsce uroczysta akademia. Uczniowie klasy IV b pod kierunkiem pań: Izabeli Piórkowskiej i Joanny Ślusarz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej.
Młodzi aktorzy przedstawili drogę Polaków do wolności. Uroczystość uświetniły nasze największe szkolne talenty wokalne z klasy V a pod kierunkiem pana Artura Żurka. Apel zakończyło wystąpienie pana dyrektora, Krzysztofa Łacha, który dziękując uczniom za zaangażowanie w przygotowanie programu artystycznego, podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami na temat historii Polski i współczesnego patriotyzmu.