Kontakt

tel. 81 826 14 13

sp3krasnik@poczta.onet.pl

Kraśnik, ul. Urzędowska 435

Kalendarium

Środa, 2018-11-14

Imieniny: Emila, Laury
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Klasowe zwierzątko

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

Mam na imię Marysia, jestem absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku. Bardzo miło wspominam to miejsce.

Czytaj więcej o: Klasowe zwierzątko

100 LAT NIEPODLEGŁEJ

2018-11-10
Powiększ zdjęcie

W 1918r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.

Z tej też okazji w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku, odbyła się uroczysta akademia, po to, by uświadomić uczniom, że jest to niezwykle ważna data w historii Polski, a jej świętowanie, to składanie hołdu naszym przodkom i kształtowanie tożsamości młodego Polaka.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego, przygotowanego pod kierunkiem Pani Eweliny Partyki, Pana Marka Koconia i Pana Artura Żurka, obejmował treści historyczne – pieśni i wiersze, które w ciekawy i obrazowy  sposób przedstawiły losy naszej Ojczyzny.

Na szczególną uwagę zasługiwała również scenografia, przygotowana przez Panią Ewę Tomczak.

Podsumowując była to  ,,prawdziwa lekcja historii”, bowiem współczesny patriotyzm, to nie tylko pamięć i hołd składany naszym pradziadom, ale również wzorowe postawy uczniów, ich kultura osobista, rzetelna praca i obowiązkowość, które są niezbędne do tego, aby wiernie służyć naszej Ojczyźnie.

Czytaj więcej o: 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Nowe zdjęcia Oli...

2018-11-08
Powiększ zdjęcie

3 X R

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

We wtorek  30 października 2018r. w naszej szkole odbyły się szkolne zawody międzyklasowe z cyklu 3xR ( Ruch-Radość- Rekreacja.) Do sportowej rywalizacji przystąpili uczniowie klas I i  II . Był to sprawdzian naszych umiejętności przed międzyszkolnymi mikołajkowymi zawodami pod patronatem Burmistrza m. Kraśnik. Każda drużyna zaprezentowała się w czterech konkurencjach. Walka była wyrównana i fair – play -  wszyscy kończyli zawody we wspaniałych humorach. Na koniec uczestnicy otrzymali dla swoich klas nagrody i dyplomy!

Czytaj więcej o: 3 X R

„Pamięć pozostanie ….”

2018-11-06
Powiększ zdjęcie

W dniu 29. X 2018r. tuż przed świętem Wszystkich Świętych klasy II  wraz z wychowawczyniami: p. E. Serwacką i p. B. Sowińską  pojechały  na cmentarz w Kraśniku, aby w imieniu całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły, zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny oraz przy Katyńskim Krzyżu. Był to również czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

Czytaj więcej o: „Pamięć pozostanie ….”

KLASA VIIIA i VIIA ZWIEDZA PORT LOTNICZY LUBLIN

2018-11-02
Powiększ zdjęcie
Dnia 25 października nasi uczniowie byli na niezwykle interesującej wycieczce w Lublinie. Zwiedzanie portu lotniczego poprowadził pilot-przewodnik, pasjonat lotnictwa.  Oto fotorelacja:
Czytaj więcej o: KLASA VIIIA i VIIA ZWIEDZA PORT LOTNICZY LUBLIN

Wspólna praca zaowocowała dużą porcją...

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

29 października w świetlicy szkolnej zorganizowane zostały zajęcia, na których uczniowie naszej szkoły robili zdrowe koktajle warzywne i owocowe. Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu różnych owoców i warzyw. Były to smaczne napoje przyrządzone z różnych owoców cytrusowych takich jak ananas, kiwi, melon i wiele innych. Owoce te wyróżniają się ciekawym smakiem i właściwościami i zawierają cenne witaminy. Równie pyszne okazały się koktajle z warzyw (buraków, marchewki, pietruszki, brokułów). Każdy uczeń mógł poprzez różne zmysły poznać smak, wygląd oraz zapach owoców. Wspólna praca zaowocowała dużą porcją zdrowego, naturalnego deseru w postaci kolorowego koktajlu. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin.

Czytaj więcej o: Wspólna praca zaowocowała dużą porcją...

Światowy Dzień Origami

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

24 października odbył się w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Słowo to dobrze określa niemal magiczną przemianę, jakiej ulega papier w trakcie składania w fantazyjne formy. Reguły origami: punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Każdy uczeń miał okazję spróbować złożyć figurę zaproponowaną przez prowadzących.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Origami

W dniu dzisiejszym świetlica szkolna zamieniła się w laboratorium badawcze.

2018-10-29
Powiększ zdjęcie
 
W dniu dzisiejszym świetlica szkolna zamieniła się w laboratorium badawcze. Mali odkrywcy mieli okazję do poznania rzeczywistości poprzez eksperymentowanie, obserwowanie i odkrywanie. Dzieci obserwowały wybuch wulkanu, przebijanie balona na wylot bez jego pęknięcia, pływającą lawę oraz poczuły na własnych dłoniach ciecz nieniutonowską, która przybiera dwa stany skupienia jednocześnie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci dobrze się bawiły.
Czytaj więcej o: W dniu dzisiejszym świetlica szkolna zamieniła się w laboratorium badawcze.

Występ Piotra Winnickiego na Festiwalu

2018-10-24
Powiększ zdjęcie
Występ Piotra Winnickiego na Festiwalu  im. Janiny Garści w Stalowej Woli – 21.10.2018.
W dniach 19 -21 października 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się II Festiwal im. Janiny Garści w Stalowej Woli.
W niedzielę 21 października 2018 r.  wspólnie z  orkiestrą „Wirtuozi Lwowa”  - Koncert fortepianowy C-dur, cz. I /- Georg Joseph Vogler / na fortepianie wykonał  uczeń klasy IV B Piotr Winnicki. Piotruś  swoją pasję rozwija w Szkole Muzycznej I st. w Kraśniku  a jego nauczycielem jest pani Magdalena Pamuła. Na festiwalu wystąpili  młodzi instrumentaliści oraz profesjonalni muzycy – nasz uczeń był najmłodszym wykonawcą podczas niedzielnego koncertu. Był to debiut  naszego ucznia przy orkiestrze, życzymy kolejnych sukcesów.
Czytaj więcej o: Występ Piotra Winnickiego na Festiwalu

Sukces Aleksandry Markoff z klasy VIII A

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kraśniku zorganizowała MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Wolna i Niepodległa” pod patronatem Pana Mirosława Włodarczyka – Burmistrza miasta Kraśnik, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.                                            

 

Czytaj więcej o: Sukces Aleksandry Markoff z klasy VIII A

Wycieczka klas VIIb, VIIIb i VIIIc do Lublina

2018-10-20
Powiększ zdjęcie

Dnia 17 października 2018r. uczniowie klas VIIb, VIIIb i VIIIc wraz z opiekunami: M.Ożóg, M.Pelak, J.Ślusarz i M. Serafin brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Pierwszym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Podczas dwugodzinnej lekcji historii uczniowie przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd pomordowanym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.

Po poważnej lekcji historii uczniowie udali się do Parku Trampolin "Strefa Wysokich Lotów" . Brali udział w nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem trampolin poziomych i skośnych. Uczyli się salt, przewrotów oraz innych figur akrobatycznych. Młodzież zmęczona, ale bardzo zadowolona, wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas VIIb, VIIIb i VIIIc do Lublina

„Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”

2018-10-18
Powiększ zdjęcie

28 września 2018roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania,   uczniowie z klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami: Elżbietą Serwacką

i Barbarą Sowińską przygotowali i przeprowadzili dla uczniów z klas młodszych zbiorowe czytanie o przygodach Słodziaków.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka- pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Czytaj więcej o: „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”

Klasy IV - Lekcja w kinie...

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Dnia 16. 10. 2018 roku uczniowie klas IV A, IVB, IVC  wraz z wychowawcami / Ewelina Partyka, Ewa Tomczak, Wiesława Dąbek/ i panią Martą Rybą  udali się do CKiP w Kraśnik. Celem wyjazdu był udział w lekcji w kinie: „Co na ekranie z książki zostanie?". Lekcja była przygotowana przez filmoznawców oraz doradców metodycznych, twórczo aktywizowała uczniów oraz łączyła edukację i rozrywkę. Została także zaprezentowana adaptacja filmowa lektury szkolnej, pt. „Ania z Zielonego Wzgórza". Wyjście do kina zakończył pobyt na placu zabaw.  O 14. 30 wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.

Czytaj więcej o: Klasy IV - Lekcja w kinie...

Podziwiali naturalne okazy grzybów

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

5 października uczniowie klas I obejrzeli wystawę grzybów zorganizowaną przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Podziwiali naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących.

Czytaj więcej o: Podziwiali naturalne okazy grzybów

5 października odbyło się coroczne spotkanie z policjantem.

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

5 października odbyło się coroczne spotkanie z policjantem. Uczniowie klas 0, I i II praktycznie ćwiczyli umiejętność przechodzenia przez jezdnię, rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej o: 5 października odbyło się coroczne spotkanie z policjantem.

Klara, Marta i Patrycja...

2018-10-03
Powiększ zdjęcie

Galeria Patrycji 7a...

2018-10-03
Powiększ zdjęcie

Dzień chłopaka klasa 0.

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

28 września obchodziliśmy w klasie Dzień Chłopaka .Dziewczynki rozdały chłopcom przygotowane przez rodziców upominki, a same otrzymały słodką niespodziankę.

Czytaj więcej o: Dzień chłopaka klasa 0.

Kolejna galeria Wiktorii

2018-10-03
Powiększ zdjęcie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2018-10-03
Powiększ zdjęcie

Obchodzony 28 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia uczniów do szkolnej biblioteki. Uczestnikami spotkania  z książką były także przedszkolaki z naszej szkoły.Julia i Bartek z klasy VIIIc głośno i pięknie odczytali legendy Wandy Chotomskiej o powstaniu państwa polskiego. Wszyscy z uwagą słuchali prezentowanych opowieści. Bardzo podobały im się losy Lecha, Piasta i innych bohaterów. By poznać kolejne ciekawe postacie literackie, zachęcamy do wizyt w bibliotece i codziennego głośnego czytania ☺

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Tabliczka mnożenia.

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 28 września 2018. Początek formularza

W tym roku do akcji zgłosiło się 4,579 szkół! My jesteśmy jedną z nich. Nasi uczniowie klas czwartych  stali  się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.  Zabawa była super ????

Czytaj więcej o: Tabliczka mnożenia.

Disco - dzień Chłopaka.

2018-10-01

Ciekawy rzut oka na Świat...

2018-09-30
Powiększ zdjęcie

Wiktoria z 7a - wystarczy nam tyle w dobie RODO - w bardzo interesujący sposób fotografuje... telefonem.  

Czytaj więcej o: Ciekawy rzut oka na Świat...

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

2018-09-27

W  dniu  24. 09.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy z uczniów klas I – VIII mógł zagłosować na swojego kandydata.  Mieliśmy 11 kandydatów z klas IV – VIII.

Po zliczeniu wszystkich głosów, na tablicy SU zostały ogłoszone wyniki:

Czytaj więcej o: Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

29 września 2018 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

W piątek 28.09  o godzinie 10.30 w bibliotece szkolnej uczniowie klasy VIII c pod opieką wychowawcy będą czytać swoim młodszym kolegom legendy o powstaniu państwa polskiego.

Czytaj więcej o: 29 września 2018 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka!

2018-09-24
Powiększ zdjęcie

Samorząd Uczniowski  zaprasza uczniów  

                      klas IV –VIII

   na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka

             w środę   26.09.2018r.

Czytaj więcej o: Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka!

EuroWeek 2018

2018-09-10
Powiększ zdjęcie

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów z klas VIIIa, VIIIb oraz VIIIc wzięła udział w 5-dniowym obozie językowym EuroWeek...

Czytaj więcej o: EuroWeek 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-19

2018-09-07
Powiększ zdjęcie

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

2018-09-07
Powiększ zdjęcie

Społeczność naszej Szkoły przyłączyła się do tegorocznej  odsłony akcji   Narodowe Czytanie zainaugurowanej przez Parę Prezydencką 28 lutego 2018r.

Czytaj więcej o: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.