Medaliści Mistrzostw Województwa w mini koszykówce.

Długa była droga na szczyt aby móc zawalczyć o najwyższą stawkę i stanąć na najwyższym stopniu podium w województwie w mini koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Ale zacznijmy od początku.

Żeby dostać się do Finału Wojewódzkiego w mini koszykówce dziewczęta i chłopcy musieli  pokonać etap miejski, powiatowy i rejonowy wygrywając ze wszystkimi szkołami uczestniczącymi w tych zawodach. Nasze drużyny zrobiły to w doskonałym stylu nie przegrywając żadnego spotkania, żeby było  tego więcej  dziewczęta z naszej szkoły nie przegrały żadnego meczy w Wielkim Finale Wojewódzkim,  gdzie zdobyły ZŁOTY MEDAL zostając Mistrzem Województwa w mini koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci.

Nasze dziewczęta tym samym zakwalifikowały się do Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w mini koszykówce, które odbędą się 7-9.06.2024 w Łomży.

Drużyna chłopców dzień później również zagrała w Wielkim Finale ustępując tylko gospodarzom SP nr 9 z Białej Podlaski. Zdobywają tytuł Wicemistrza i ty samym SREBRNY MEDAL, druga drużyna w Mistrzostw Województwa.

Wielkie podziękowania dla trenerów klubowych u boku których dziewczęta i chłopcy doskonalą umiejętności koszykarskie a są nimi Piotr Kozłowski – trener UKS Biało Czarni oraz Wojciech Kowalski - nauczyciel w-f w SP nr 3.

Skład  drużyny dziewcząt: Drapała Zuzanna, Nowaczek Martyna, Strąk Maja, Zięba Milena, Błaszczyk Lena, Januszczak Emilia, Jarzynka Paulina, Skóra Wiktoria, Skórska Julia, Zaręba Dominika, Kowalik Pola, Albin Maria, Rachoń Marcelina.

Skład Drużyny chłopców: Bartoszek Bartosz, Dubiel Jakub, Kośniewski Piotr, Pełka Kamil, Rubaj Bartosz, Sabeł Patryk, Lipski Ksawery, Dąbrowski Antoni, Madejczyk Kacper, Stachowicz Jakub, Łata Damian, Rej Michał, Wilczopolski Paweł, Wójcik Michał, drużyny przygotował i poprowadził Wojciech Kowalski.