Czas rozwinąć skrzydła…

22 czerwca 2023 roku w naszej szkole miała miejsce niezwykle wzruszająca uroczystość. O tym, że był to dzień uroczysty i niezwykły świadczyły zatroskane miny ósmoklasistów, obecność wszystkich nauczycieli, rodziców i piękny wystrój sali gimnastycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru szóstoklasistom. Dyrektor szkoły, Pan Jacek Dubiel, pożegnał ósmoklasistów, pogratulował ukończenia kolejnego etapu nauki i uzyskania tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku. Życzył także pomyślności w dalszym etapie kształcenia.  Następnie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki w nauce,  reprezentowanie szkoły i rozsławianie jej imienia, za osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i sztuki. Wręczono również podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Uczniowie klas ósmych dziękowali swoim nauczycielom za codzienny trud włożony w nauczanie, wychowanie i troskliwą opiekę.

Miło było nam gościć Pana Piotra Janczarka, Wiceburmistrza Miasta Kraśnik, który w swoim wystąpieniu, wskazał, że to od młodych ludzi zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny. Wiersze, piosenki oraz wspomnienia szkolne bawiły, śmieszyły, ale też wywoływały łzy wzruszenia. Uroczystość była niezwykła, ponieważ było to ostanie spotkanie w tak zacnym gronie.

Wszystkim Absolwentom życzymy wielu sukcesów, samych radosnych chwil w życiu, a na nadchodzący czas – bezpiecznych i pełnych przygód wakacji!