Indianie w świetlicy

Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie ,dlatego też w naszej świetlicy, podczas trwającego tygodnia indiańskiego, mogliśmy poznać życie Indian.

Na początku dzieci oglądały film” Indianie Ameryki Północnej”  oraz wykonywały opaski – pióropusze. Wysłuchały opowieść ”Indiańska wioska”. Nie obyło się tez bez budowania tipi. Świetlicowi Indianie z dużym zaangażowaniem pokonywali ścieżkę prób oraz rzucali do celu. Każde dziecko , jak to jest w zwyczaju Indian – przyjęło indiańskie imiona, odwołujące się do cech charakteru i zjawisk przyrody.

Marzena Biernacka

Małgorzata Padała