Pierwszy dzień działań w ramach projektu „Rooting for Europe” za nami…

Dnia 12 października przeprowadziliśmy kolejne  działania w ramach programu ERASMUS+. O godzinie 10.00 za pomocą aplikacji Teams połączyliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Europy. Mogliśmy wirtualnie przenieść się do Portugalii i zwiedzić partnerską szkołę. Dodatkowo mieliśmy przyjemność uczestnictwa w dwóch grach kahoot, dotyczących portugalskich dań i składników kulinarnych.

Następnie zostały zaprezentowane zwyczaje żywieniowe i regionalne potrawy każdego kraju. O godzinie 13.00 wszyscy udali się na obiad i zasłużony odpoczynek, po którym usystematyzowaliśmy poznane wiadomości grając w gry dotyczące nawyków żywieniowych naszych przyjaciół z Portugalii, Grecji, Włoch i Słowenii.

Najciekawszym punktem programu były warsztaty kulinarne, w trakcie których uczniowie klasy 7 a i b oraz 8 a przygotowali samodzielnie sałatki. Każda z nich zawierała produkt charakterystyczny dla danego kraju. Najprzyjemniejszy moment to degustacja, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas młodszych . Uwieńczeniem całego dnia była gra dotycząca zasad zdrowego żywienia, która wszystkim uczestnikom przyniosła wiele radości.

Nad prawidłowym przebiegiem działań w trakcie dzisiejszych zmagań czuwała Dyrekcja szkoły: Pan Jacek Dubiel  i Pani Izabela Piórkowska oraz Panie: Joanna Mazik (koordynator projektu), Sylwia Jankowska-Kępa, Agata Wiśniewska-Szewc, Ewelina Partyka.