Kuba Biały Kraśnickim Mistrzem Ortografii

19 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Kraśnickie dyktando”.

To już jedenasta edycja konkursu, w którym uczniowie kraśnickich podstawówek mieli  okazję zmierzyć się z bardzo trudną polską ortografią. Organizatorem konkursu jak co roku był Pan Paweł Szymański. Tekst składający się z 208 wyrazów bezbłędnie napisał nasz uczeń Kuba Biały i to on zyskał miano Kraśnickiego Mistrza Ortografii na rok 2014. Za nim uplasowali się kolejno: Nikolas Sumera (SP 6), Dominika Sowa (SP 2), Magdalena Zapalska (SSP) i Bartłomiej Capała (SP 5). Wszyscy otrzymali nagrody książkowe dzięki finansowemu wsparciu imprezy ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku, pozostali uczestnicy ortograficznej zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niestety Kuba za rok już nie będzie mógł reprezentować naszej szkoły, ponieważ zostanie uczniem gimnazjum. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a Kubie życzymy dalszych sukcesów!