W poszukiwaniu tajemnic przeszłości...

6 czerwca, we wtorek wczesnym rankiem, gdy nasi koledzy i koleżanki z innych klas słodko spali, wyruszyliśmy na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po dotarciu do Nowej Słupi Drogą Królewską powędrowaliśmy na Święty Krzyż. Z lekką zadyszką dotarliśmy na szczyt, gdzie w skupieniu wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodnik. Zwiedziliśmy kościół i widzieliśmy relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci gdzie testowaliśmy różnorodne stanowiska multimedialne i mechatroniczne. Rozbawieni zostawiliśmy cuda techniki i zanurzyliśmy się w przeszłość- wspięliśmy się na ruiny zamku w Chęcinach. Tam przez chwilę poczuliśmy się jak średniowieczne księżniczki i rycerze. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Uczniowie klas IVa, IVb oraz Vb