Pokazy z fizyki

Dnia 22 września 2022 roku udaliśmy się na wycieczkę do Lublina, gdzie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej uczestniczyliśmy w Pokazach z Fizyki.
Przedstawiciele uczelni w sposób niezwykle atrakcyjny zaprezentowali nam właściwości dotyczące różnych cieczy, a także możliwości oka ludzkiego, czy zasady obowiązujące w elektrostatyce.
W naszej pamięci najbardziej jednak utkwiła prezentacja dotycząca ruchu obrotowego.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tego typu zajęciach oraz utrwalić zdobytą na lekcjach wiedzę w warunkach laboratoryjnych.
Dziękujemy pani Iwonie Ciempiel za zainicjowanie takich warsztatów, paniom Ewelinie Partyce, Ewie Tomczak, Karolinie Wójcickiej oraz księdzu Zbigniewowi Szabale za opiekę w trakcie wycieczki.
Uczniowie klas ósmych