Piąty dzień Erasmusowej przygody

Piąty dzień Erasmusowej przygody w Polsce
Piąty dzień zajęć w ramach europejskiego projektu Erasmus+ rozpoczęliśmy od quizu o legendach. Jednak ten dzień poświęcony był głównie prezentacjom stoisk międzynarodowych. Każde z państw miało za zadanie przedstawić kulturę swojego kraju. Jako pierwsi zaprezentowali się polscy uczniowie. Można było skosztować typowo polskich potraw: swojska wędlina, kaszanka, smalec, pierogi, żurek, bigos, jajka z chrzanem oraz ogórki małosolne oraz zobaczyć strój krakowiaka. Następnie zaprezentowali się Włosi, którzy przedstawili stroje, instrumenty muzyczne, gry sycylijskie, opowiedzieli o tradycyjnych potrawach włoskich oraz o symbolu Sycylii. Kolejny pokaz stoiska należał do Portugalii.Goście zaprosili nas do wspólnych zabaw tanecznych, zaprezentowali film o swoim mieście Aveiro, quiz Kahotoo ze znajomości portugalskich zwyczajów. Słowenia zaprezentowała na swoim stoisku ręcznie malowaną mapę swojego kraju oraz wspólnie bawiliśmy się w zabawy taneczne, graliśmy quiz i słuchaliśmy śpiewów i gry na gitarze.
Dzisiaj odbył się również pokaz mody. Okazało się, że nasi uczniowie mają nawet więcej talentów, niż się spodziewaliśmy i w roli modeli sprawdzili się znakomicie. Stołówka zamieniła się w wybieg mody nie zabrakło również czerwonego dywanu.
Na koniec odbyło się wręczenie certyfikatów dla wszystkich uczestników projektu. Następnie wszyscy udaliśmy się nad zalew na grilla. Ten dzień był pożegnaniem. Wielu zakręciła się łezka w oku. Wspomnienia zostaną na długo, przyjaźnie, mamy nadzieję, że również.