Pierwszy dzień Erasmusowej przygody w Polsce

Dzień 30. maja zapisze się głęboko w naszej pamięci.  To właśnie wtedy rozpoczęła się mobilność w Polsce w ramach projektu „Rooting for Europe" realizowanego w oparciu o program Erasmus +.

Na samym początku odbyło się oficjalne powitanie gości z Grecji, Portugalii, Słowenii i Włoch. Było nam niezwykle miło spotkać naszych przyjaciół, z którymi w związku z poprzednimi mobilnościami połączyła nas serdeczna więź. Następnie na terenie szkoły odbyły się gry i zabawy integracyjne, które jeszcze bardziej zbliżyły wszystkich uczestników.

Goście zostali również oprowadzeni po naszych klasopracowniach, tak aby mogli poczuć się jak u siebie. Usłyszeliśmy od nich wiele komplementów dotyczących placówki oraz atmosfery tu panującej.

Następnie wszyscy uczestnicy projektu  udali się w podróż po najbliższej okolicy. Dzięki pomocy MPK mogli sprawnie przemieszczać się między najciekawszymi miejscami Kraśnika, a po powrocie na teren szkoły stworzyć mapkę miejsc, które odwiedzili.