Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak właśnie było też w naszej szkole. 30.11.2021 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa.  Dzieci z klas I – III  kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Uczniowie   mogli wyczytać z kart,  jak na imię będzie miała przyszła sympatia, czy jaki zawód zdobędą w przyszłości.

Organizatorem wróżb był Samorząd Uczniowski ( przedstawiciele klas VII a. VII b, VIII a i VIII b) wraz opiekunem Małgorzatą Padała.