Drugi dzień działań w ramach projektu „Rooting for Europe”

Kolejny pracowity dzień za nami. Rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 spotkaniem na Teamsie ze wszystkimi uczestnikami z innych szkół. Mieliśmy wiele do opowiedzenia co robiliśmy wczoraj po południu. Wielką radość nam sprawiła grupa ze Słowenii, która zaprezentowała wszystkim nam jak wykonywali wczoraj po południu nasze polskie pierogi. Nasza grupa przedstawiła relację z przygotowania 7 różnych sałatek zawierających produkty z Portugalii, Słowenii, Włoch i Grecji. Kolejnym punktem podczas naszego spotkania on-line była gra podsumowująca nasz wczorajszy dzień. Pytania dotyczyły zwyczajów żywieniowych z każdego z naszych krajów. Jednym z nich było pytanie o polską zupę jedzoną na śniadanie. Po grze przeszliśmy do prezentacji przedstawiającej rezultaty ankiety, która została przeprowadzona w każdej naszej szkole. Dowiedzieliśmy się ile posiłków uczniowie spożywają w każdej ze szkół czy jak często spożywają zupy.

Po przerwie obiadowej zajęliśmy się pracą nad plakatem, przedstawiającym zdrowy tryb życia. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Zapraszamy do galerii, a my z niecierpliwością czekamy na jutro.