Dzień Chłopaka III klas

Z  okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka dziewczynki z klas III a i III b zaprosiły swoich klasowych kolegów na wycieczkę.

W „ Parku leśnym” odbyła się lekcja przyrody, na której uczniowie poznali warstwową budowę lasu. Uczyli się rozróżniać gatunki drzew po korze oraz jak długo trwa rozkład śmieci w przyrodzie. Wszystkim podobała się gra „ Pieniek fortuny” i leśne puzzle. Spacerując po ścieżkach dzieci szukały informacji o ssakach zamieszkujących okoliczne lasy , oglądały ich tropy oraz chętnie pozowały do zdjęć przy figurkach dzików.

Głównym punktem wycieczki był pobyt na placu zabaw przy MOSiR w Kraśniku. Ten plac jest świetnie wyposażony. Tutaj każdy znalazł swoje ulubione urządzenie sportowe. Największym powodzeniem cieszyła się „ tyrolka”.

Po wyczerpującej zabawie wszystkich uczestników czekała jeszcze niespodzianka w postaci cieplutkiej pizzy w lokalnej kawiarni. Po posiłku zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły. Dzieciom towarzyszyli opiekunowie: panie Marzena Biernacka, Małgorzata Padała i Katarzyna Rak.