Próbna ewakuacja

Wtorek 14 września 2021 r. godzina 10.00… Na dworze piękna, słoneczna pogoda… W szkole rozlega się nagle trzykrotny, głośny sygnał dźwiękowy...

...To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Na miejscu pojawiają się strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. W szkole trwa ewakuacja... Po opuszczeniu szkoły wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli udają się w bezpieczne miejsce przed głównym wejściem do budynku szkoły . Nie ma paniki. Wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Na szczęście to tylko ćwiczenia… ;) Dyrektor Szkoły Pan Jacek Dubiel wyjaśnił, iż celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Podkreślił, że cieszy się, iż wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.