Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2021r.  w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka . Dla pierwszaków z klasy 1a i 1b był to niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił  w zabawach  i turniejach sportowych.  Uczniowie najpierw wzięli udział w  mini turnieju szachowym. Wszyscy próbowali swoich sił na szachownicy. Nie było przegranych… bo stawiamy dopiero pierwsze kroki. Wszyscy  uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy za udział w szachowym turnieju.

Następnie dzieci udały się do świetlicy szkolnej gdzie mogły się pobawić  w grupach, zagrać w gry zręcznościowe czy planszowe.  Z klocków powstawały  ciekawe budowle i  pojazdy marzeń.

Kiedy już słoneczko mocno przygrzewało za oknem , zabraliśmy koce, maty, prowiant przygotowany przez rodziców, napoje  oraz przyniesione w tym dniu swoje ulubione zabawki i poszliśmy na plac zabaw w pobliżu  Podwórka Nivea.  Były zabawy z piłką, skakanie na skakankach, hula hop oraz zabawa w berka. Najchętniej jednak dzieci  bawiły się na „Podwórku Nivea”.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek  jakie czekały na pierwszaków!

Chcemy w tym miejscu przypomnieć, że klasy pierwsze w naszej szkole biorą udział w programie edukacyjnym „Czyściochowa Akademia”. W czasie zajęć kreatywnych, uczniowie mieli okazję oglądać i przeprowadzać samodzielnie eksperymenty, które przybliżyły im funkcjonowanie ludzkiego ciała i zasady prawidłowej higieny. W ten sposób dzieci uczą się dużo szybciej. Każda z klas  zgłosiła  do konkursu pracę związaną z tematem zajęć. Uczniowie klasy I A i IB  pod okiem swoich wychowawców wzięli udział w I , II i III  odsłonie konkursu – tematyką prac było :

1)      Temat:  Higiena jamy ustnej i nosa.

2)      Temat: Mycie rąk i korzystanie z toalety.

3)      Temat: Kąpiel (mycie ciała, włosów), ochrona i pielęgnacja skóry – lub zaprojektowanie łazienki.

Prace zostały wykonane bardzo pomysłowo, dzieci wykazały się dużą kreatywnością, a ich wysiłek został nagrodzony. Otrzymaliśmy w I i II odsłonie -  nagrodę II stopnia- zestaw gier planszowych. Czekamy z niecierpliwością na wyniki III ostatniej odsłony. Bardzo chcielibyśmy wygrać główną nagrodę czyli udział w wydarzeniu zorganizowanym w naszej szkole, podczas którego dzieci będą mogły przeprowadzać ciekawe eksperymenty i doświadczenia pod okiem partnera merytorycznego programu.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I postanowili na ręce pani Agaty – wychowawcy świetlicy przekazać otrzymane gry do świetlicy szkolnej, by wszyscy uczniowie mogli z nich korzystać ! Pierwszaki w tym dniu przygotowały taką właśnie niespodziankę innym dzieciom z naszej szkoły. Rodzice również pamiętali w tym dniu o swoich pociechach i przygotowali niespodziankę w postaci lodów i cukrowej waty – szczególne podziękowania dla p. K. Rak i p. P. Pęzioł.

Myślimy, że dzieciaki długo będą pamiętać ten dzień jako bardzo udany, radosny i pełen niesamowitych   wrażeń.