Kontakt

tel. 81 826 14 13

sp3krasnik@poczta.onet.pl

Kraśnik, ul. Urzędowska 435

Kalendarium

Środa, 2018-11-14

Imieniny: Emila, Laury
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

  

Projekt Młodzi - Aktywni i Kreatywni!W   I   T   A   M   Y

STR

Artykuły

Klasowe zwierzątko

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

Mam na imię Marysia, jestem absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku. Bardzo miło wspominam to miejsce.

100 LAT NIEPODLEGŁEJ

2018-11-10
Powiększ zdjęcie

W 1918r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.

Z tej też okazji w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku, odbyła się uroczysta akademia, po to, by uświadomić uczniom, że jest to niezwykle ważna data w historii Polski, a jej świętowanie, to składanie hołdu naszym przodkom i kształtowanie tożsamości młodego Polaka.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego, przygotowanego pod kierunkiem Pani Eweliny Partyki, Pana Marka Koconia i Pana Artura Żurka, obejmował treści historyczne – pieśni i wiersze, które w ciekawy i obrazowy  sposób przedstawiły losy naszej Ojczyzny.

Na szczególną uwagę zasługiwała również scenografia, przygotowana przez Panią Ewę Tomczak.

Podsumowując była to  ,,prawdziwa lekcja historii”, bowiem współczesny patriotyzm, to nie tylko pamięć i hołd składany naszym pradziadom, ale również wzorowe postawy uczniów, ich kultura osobista, rzetelna praca i obowiązkowość, które są niezbędne do tego, aby wiernie służyć naszej Ojczyźnie.

Nowe zdjęcia Oli...

2018-11-08
Powiększ zdjęcie

3 X R

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

We wtorek  30 października 2018r. w naszej szkole odbyły się szkolne zawody międzyklasowe z cyklu 3xR ( Ruch-Radość- Rekreacja.) Do sportowej rywalizacji przystąpili uczniowie klas I i  II . Był to sprawdzian naszych umiejętności przed międzyszkolnymi mikołajkowymi zawodami pod patronatem Burmistrza m. Kraśnik. Każda drużyna zaprezentowała się w czterech konkurencjach. Walka była wyrównana i fair – play -  wszyscy kończyli zawody we wspaniałych humorach. Na koniec uczestnicy otrzymali dla swoich klas nagrody i dyplomy!

„Pamięć pozostanie ….”

2018-11-06
Powiększ zdjęcie

W dniu 29. X 2018r. tuż przed świętem Wszystkich Świętych klasy II  wraz z wychowawczyniami: p. E. Serwacką i p. B. Sowińską  pojechały  na cmentarz w Kraśniku, aby w imieniu całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły, zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny oraz przy Katyńskim Krzyżu. Był to również czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

KLASA VIIIA i VIIA ZWIEDZA PORT LOTNICZY LUBLIN

2018-11-02
Powiększ zdjęcie
Dnia 25 października nasi uczniowie byli na niezwykle interesującej wycieczce w Lublinie. Zwiedzanie portu lotniczego poprowadził pilot-przewodnik, pasjonat lotnictwa.  Oto fotorelacja:

W dniu dzisiejszym świetlica szkolna zamieniła się w laboratorium badawcze.

2018-10-29
Powiększ zdjęcie
 
W dniu dzisiejszym świetlica szkolna zamieniła się w laboratorium badawcze. Mali odkrywcy mieli okazję do poznania rzeczywistości poprzez eksperymentowanie, obserwowanie i odkrywanie. Dzieci obserwowały wybuch wulkanu, przebijanie balona na wylot bez jego pęknięcia, pływającą lawę oraz poczuły na własnych dłoniach ciecz nieniutonowską, która przybiera dwa stany skupienia jednocześnie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci dobrze się bawiły.

Światowy Dzień Origami

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

24 października odbył się w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Słowo to dobrze określa niemal magiczną przemianę, jakiej ulega papier w trakcie składania w fantazyjne formy. Reguły origami: punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Każdy uczeń miał okazję spróbować złożyć figurę zaproponowaną przez prowadzących.

Wspólna praca zaowocowała dużą porcją...

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

29 października w świetlicy szkolnej zorganizowane zostały zajęcia, na których uczniowie naszej szkoły robili zdrowe koktajle warzywne i owocowe. Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu różnych owoców i warzyw. Były to smaczne napoje przyrządzone z różnych owoców cytrusowych takich jak ananas, kiwi, melon i wiele innych. Owoce te wyróżniają się ciekawym smakiem i właściwościami i zawierają cenne witaminy. Równie pyszne okazały się koktajle z warzyw (buraków, marchewki, pietruszki, brokułów). Każdy uczeń mógł poprzez różne zmysły poznać smak, wygląd oraz zapach owoców. Wspólna praca zaowocowała dużą porcją zdrowego, naturalnego deseru w postaci kolorowego koktajlu. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin.

Sukces Aleksandry Markoff z klasy VIII A

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kraśniku zorganizowała MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Wolna i Niepodległa” pod patronatem Pana Mirosława Włodarczyka – Burmistrza miasta Kraśnik, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.