Wśród przyjaciół

Moje wspomnienia sięgają roku 2006. Wtedy to rozpoczęłam naukę w „zerówce”. To był trudny czas. Pierwszy raz przyszłam do szkoły, która wydawał mi się taka duża. Wokół było mnóstwo obcych twarzy. Jednak szybko się przyzwyczaiłam, a opieka wychowawczyni – pani Ewy Rębiś i  przyjazny klimat zapewniały bezpieczeństwo.

Kolejne trzy lata to był czas prawdziwej nauki. Pod okiem pani Małgorzaty Studzińskiej uczyłam się pisać, czytać i liczyć. Zawarłam nowe przyjaźnie, brałam udział w konkursach i wycieczkach. Nasza nauczycielka bardzo się o nas troszczyła, każdemu pomagała i była taką naszą szkolną mamą.

Miejscem, w którym spędzałam dużo czasu, czekając na szkolny autobus, była świetlica. To właśnie tam mogłam rozwijać swoje muzyczne i plastyczne pasje oraz odrabiać prace domowe.

W klasie czwartej moją wychowawczynią została pani Małgorzata Biegaj, a nauczycielem wychowania fizycznego – pan Andrzej Serwacki. Był to bardzo fajny  nauczyciel. To on nauczył mnie grać w siatkówkę i koszykówkę, umożliwił sprawdzenie swoich sił w zawodach międzyszkolnych. Pamiętam także panią Joannę Ślusarz, nauczycielkę  języka polskiego. Uwielbiałam ten przedmiot i  jej lekcje. Były one prowadzone z poczuciem humoru i w sympatycznej atmosferze. Nigdy jednak nie było problemu z właściwym zachowaniem i utrzymaniem porządku. Na tych zajęciach dużo się nauczyłam i zdobyłam przekonanie, że uczę się dla siebie, w trosce o własną przyszłość.

Aneta Trancygier