100 LAT NIEPODLEGŁEJ

W 1918r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.

Z tej też okazji w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku, odbyła się uroczysta akademia, po to, by uświadomić uczniom, że jest to niezwykle ważna data w historii Polski, a jej świętowanie, to składanie hołdu naszym przodkom i kształtowanie tożsamości młodego Polaka.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego, przygotowanego pod kierunkiem Pani Eweliny Partyki, Pana Marka Koconia i Pana Artura Żurka, obejmował treści historyczne – pieśni i wiersze, które w ciekawy i obrazowy  sposób przedstawiły losy naszej Ojczyzny.

Na szczególną uwagę zasługiwała również scenografia, przygotowana przez Panią Ewę Tomczak.

Podsumowując była to  ,,prawdziwa lekcja historii”, bowiem współczesny patriotyzm, to nie tylko pamięć i hołd składany naszym pradziadom, ale również wzorowe postawy uczniów, ich kultura osobista, rzetelna praca i obowiązkowość, które są niezbędne do tego, aby wiernie służyć naszej Ojczyźnie.