Czwartek, 2018-07-19

Imieniny: Alfreny, Rufina

C U K I E R K I...

W II semestrze w klasie I A I B został przeprowadzony program profilaktyczny pt. „ Cukierki”.

W II semestrze w klasie IIa i IIb został przeprowadzony program profilaktyczny pt. „ Cukierki”. W każdej z klas zostały zrealizowane wszystkie zajęcia zaplanowane w ramach tego programu . Na zajęciach dzieciom zostały przekazane podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, dzieci nauczyły się jak należy postępować w relacjach z osobami nieznajomymi, do kogo należy zwrócić się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Dzieci uczestniczyły w scenkach dramowych, gdzie świetnie radziły sobie z odmową w relacjach z osobami nieznajomymi zarówno w domu, na placu zabaw jak i w szkole. Brały chętnie udział w zabawach ruchowych, odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści fragmentów książki, umiały prawidłowo ocenić postępowanie bohaterów.

Podsumowaniem zajęć była wykonana według własnego pomysłu książeczka wraz z ciekawymi ilustracjami. Podczas programu zostały zrealizowane wszystkie założone cele, dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Koleżanki i koledzy z klasy IIIa wybrali najciekawsze według nich książeczki wykonane przez pierwszaków.

Oto nagrodzeni autorzy :

1. Jakubczyk Aleksandra

2. Wolak Marietta

3. Jakóbczyk Emilia

4.Moskal Malwina

5. Michałowski Miłosz

6. Wójcicka Lena

7. Litwin Ignacy

8. Płecha Lena

Wystawka uczniowskich książeczek i wręczenie nagród za najbardziej ciekawe i pomysłowe opracowanie, odbędzie się na najbliższym apelu podsumowującym programy profilaktyczne przeprowadzone w naszej szkole.

Autor: E. Serwacka i B. Sowińska