Środa, 24 kwietnia 2024

•  Rada Rodziców.

Przedmiot działalności i kompetencje
Przedmiot działalności i kompetencje określa Statut Szkoły

Organy szkoły; osoby sprawujące funkcje oraz ich kompetencje
Organy szkoły i ich kompetencje określa  Statut Szkoły

Organizacja Szkoły
Organizację pracy szkoły określa Statut Szkoły.

1. Cykl kształcenia w szkole trwa 7 lat.
  2. Szkoła prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie w oddziałach zerowych, edukację wczesnoszkolną w klasach I – III, drugi etap edukacji klasy IV – VI.
  3. Szkoła prowadzi świetlicę.
  4. W Szkole działają organizacje uczniowskie: Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Działalność ich określają plany i regulaminy zgodne ze Statutem.
  5. Szkoła pomaga w organizacji dowozów uczniów, koordynuje działania przewoźnika i rodziców.
  6. Szkoła współpracuje z Radą Rodziców w sprawie ubezpieczania uczniów szkoły.
  7. Celem działalności szkoły jest wszechstronne kształtowanie młodego człowieka–ucznia zgodnie z zasadami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka, Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Ustawie o systemie Oświaty. Szkoła zapewnia każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotowuje go do wypełniania przyszłych obowiązków.
  8. Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku opracowany przez dyrektora i zatwierdzony przez organ prowadzący.
  9. Terminy rozpoczynania i kończenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych, przerw świątecznych oraz ferii zimowych i letnich określają przepisy w sprawie organizacji roku szkolnego.
  10. Do szkoły przyjmuje się z urzędu w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły zgodnie z Uchwałą Nr XXXV/220/2013 Rady Miasta Kraśnik z dnia 23 maja 2013 roku w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów oraz granic ich obwodów.
  11. Organizację stałych, obowiązkowych i nadobowiązkowych zajęć dydaktycznych i wychowawczych określa tygodniowy rozkład zajęć ustalony przez dyrektora szkoły  na podstawie zatwierdzonego arkusza organizacyjnego z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy.
  12. Podstawową formą pracy szkoły podstawowej dla klas IV-VI  są zajęcia dydaktyczno - wychowawcze prowadzone w systemie klasowo - lekcyjnym. Godzina lekcyjna trwa 45 minut. Przerwy lekcyjne trwają od 5 do 20 minut.

Rozkład dzwonków:

8.00-8.45

8.50-9.35

9.45-10.30

10.40-11.25

11.40-12.25

12.40-13.25

13.35-14.20

13. Zajęcia dydaktyczne odbywają się na jedną zamianę.
  14. Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy rodziców (prawnych opiekunów) lub organizację dojazdu do szkoły szkoła organizuje świetlicę. Świetlica jest czynna zgodnie z harmoinogramem ustalonym przez dyrektora szkoły.
  15. W szkole funkcjonuje biblioteka.

Obwód szkoły określa Uchwała Rady Miasta Kraśnik Nr XXXV/220/2013.

Wytworzono:2014-04-23 11:53przez: Małgorzata Chmura
Opublikowano:2014-04-23 00:00przez: Małgorzata Chmura