Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

11 grudnia 2018r. uczniowie klasy I a i I b oraz kilka uczennic z klasy II b naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. Opiekunami były wychowawczynie: Małgorzata Tylus, Małgorzata Studzińska oraz p. Sylwia Jankowska- Kępa.

Pierwszym punktem wyprawy była Zbrojownia- jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Sandomierzu. Tam rycerz Łukasz z humorem opowiedział dzieciom o rycerstwie i dziejach miasta. W legendę o dzielnej Halinie, która uratowała Sandomierz przed Tatarami zaangażował uczestników wycieczki. Wszyscy mogli przymierzyć różnego rodzaju zbroje, miecze, obejrzeć salę tortur. Potem przespacerowaliśmy się sandomierską starówką.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, gdzie uczniowie zobaczyli tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób zaprezentował proces wykonania bombki - dmuchanie, kształtowanie formy, srebrzenie, malowanie oraz ręczne zdobienie. Następnie każdy uczestnik próbował własnych sił przy zdobieniu swojej bombki.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu. To była świetna wycieczka !!!