Smak sukcesu

Od czasu, gdy ukończyłem naukę w Szkole Podstawowej nr 3, minęło już kilka lat, jednak pamiętam  to tak dobrze, jakbym ostatnią lekcję spędził tam wczoraj. Ze wzruszeniem wspominam te małe ławki, wesołych kolegów i przyjaznych nauczycieli. Wiem, że to był wyjątkowy i piękny czas.

To właśnie w Trójce osiągałem pierwsze sukcesy. Miałem fajnych kolegów i wsparcie nauczycieli. Wiedziałem, że nigdy mi nie odmówią uwagi i czasu potrzebnego na wyjaśnienie tajemnic otaczającego świata. Dzięki nim mogłem rozwijać zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności. Kolejne sukcesy dodawały mi motywacji, aby ciągle uczyć się ciekawych rzeczy. Dzisiaj niektóre wydają się oczywiste, ale wiem, że gdyby nie ta wyjątkowa szkoła, nie osiągnąłbym tak wiele. Gdy po sześciu latach opuszczałem podstawówkę z maksymalną liczbą punktów na teście szóstoklasisty, wiedziałem, że nie był to stracony czas.

Szkołę na Budzyniu zawsze będę miło wspominał i polecał wszystkim jako miejsce, gdzie każdy uczeń może osiągnąć sukces.