Warsztaty tworzenia komiksów...

Dnia 15.11.2018 r. wraz z całą klasą, pod opieką pani Joanny Ślusarz - nauczycielki języka polskiego i pani Oli ze świetlicy, pojechaliśmy na warsztaty do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

W czasie drugiej lekcji poszliśmy do szatni i ubraliśmy się. Następnie wyszliśmy ze szkoły i udaliśmy się na pobliski przystanek. Na przystanku pani rozdała bilety i przypomniała nam zasady właściwego zachowania się w autobusie. W komunikacji miejskiej po cichu rozmawialiśmy i  cierpliwie czekaliśmy na dotarcie do celu. Po wyjściu z autobusu weszliśmy do CKiP i udaliśmy się do dużej sali, w której czekaliśmy na prowadzących warsztaty.. Początkowo bawiliśmy się w różne zabawy, biegaliśmy, więc szybko się zmęczyliśmy. Zaczęliśmy się  niecierpliwić, bo minęła już godzina rozpoczęcia zajęć. Gdy w sali zjawili się organizatorzy, ustawiliśmy stoły w prostokąt i zajęliśmy miejsca. Pierwszym zadaniem było namalowanie "szakuli".  Nikt nie wiedział, co to jest, ale pan szybko nam objaśnił, że ten przedmiot nie istnieje. Mamy namalować rzecz, z którą kojarzy nam się to słowo. Ja namalowałem szafę w kształcie kuli. Naszym kolejnym zadaniem było namalowanie swojego superbohatera. Mój rysunek przedstawiał Drewno-Mana, który był cały z drewna i miał niektóre kończyny z liści. W zadaniu nr 3 musieliśmy narysować swój własny komiks o tematyce związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obejrzeliśmy pokaz slajdów,  który krok po kroku pokazywał,  jak narysować komiks. W pierwszej kolejności trzeba zrobić okienka na rysunki, ale trzeba pamiętać o tzw. powietrzu. Następnie powinno się naszkicować wszystko to,  co chcemy mieć w poszczególnych kadrach komiksu. Następnie możemy już pomalować wszystko, oprócz tła. Kolejnym krokiem jest zapisanie wypowiedzi i  namalowanie dymków. Należy pamiętać o pisaniu drukowanych liter.

Każda wykonana przez nas praca była ładna, ale niektórzy nie dali rady skończyć rysunku. Po zajęciach wyszliśmy z CKiP, udaliśmy się na przystanek i pojechaliśmy do szkoły.

Wycieczka była niespodzianką i dowiedzieliśmy się o niej w dzień wyjazdu. Każdemu się podobało i nauczyliśmy się wielu ciekawych  rzeczy związanych z tworzeniem komiksów.