Sukces Aleksandry Markoff z klasy VIII A

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kraśniku zorganizowała MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Wolna i Niepodległa” pod patronatem Pana Mirosława Włodarczyka – Burmistrza miasta Kraśnik, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.                                                     Konkurs odbył się dnia 18 października 2018r. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:

1. Markoff Aleksandra, która przedstawiła utwór S. Stańczaka ,,Narodowiec w niemocy”.

2.Pastuszak Bartosz  zaprezentował wiersz K. I. Gałczyńskiego ,, Pieśń o fladze”.

3.Bieniek Patryk  przedstawił fragment utworu  Z. Herberta,, Raport z oblężonego miasta”.

Aleksandra Markoff – uczennica z klasy VII A  ze swym utworem ,, Narodowiec w niemocy’’ zwyciężyła i uzyskała 1 miejsce w mieście. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ola reprezentowała również szkołę ze swoim zwycięskim utworem 20 października 2018 roku w Ogólnopolskim Przeglądzie Festiwalowym,, Jesteśmy Wolni” organizowanym w CKIP .Nauczycielem, który przygotował Olę jest pani Małgorzata Pawełczak.