Wycieczka klas VIIb, VIIIb i VIIIc do Lublina

Dnia 17 października 2018r. uczniowie klas VIIb, VIIIb i VIIIc wraz z opiekunami: M.Ożóg, M.Pelak, J.Ślusarz i M. Serafin brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Pierwszym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Podczas dwugodzinnej lekcji historii uczniowie przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd pomordowanym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.

Po poważnej lekcji historii uczniowie udali się do Parku Trampolin "Strefa Wysokich Lotów" . Brali udział w nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem trampolin poziomych i skośnych. Uczyli się salt, przewrotów oraz innych figur akrobatycznych. Młodzież zmęczona, ale bardzo zadowolona, wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.