WYCIECZKA DO PACANOWA

11 czerwca klasy IA i IB  z wychowawcami:

Elżbietą Serwacką, Barbarą Sowińską, Małgorzatą Studzińską, wzięły udział w wycieczce do...

Eurpejskiego Centrum Bajki  im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Wspólnie odbyliśmy wyprawę do krainy baśni. „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Nasza podróż przez baśniowe krainy była pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Wszystko zaczęło się w Bajkowym Przedpokoju, potem zdarzenia nabierały tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porwał nas do świata wyobraźni. Nasza wyprawa rozgrywała się na wielu płaszczyznach interaktywności. Była to podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je stworami.

Atrakcją dla nas był spektakl „ Mała  Syrenka” w Małym  Teatrze. Spektakl odbył się na małej kameralnej scenie lalkowej, prezentujący znaną baśń w pięknej aranżacji. Jej zaletą jest bliski kontakt widzów z lalkami i animatorami. Zgromadzeni w małej, przytulnej salce, nie usztywnionej rzędami foteli, wczuliśmy się w oglądaną historię i przeżywaliśmy ją wraz z bohaterami. Po spektaklu uczestniczyliśmy w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym. Oglądaliśmy lalki, dowiedzieliśmy się jak działają i jak nazywają się różne techniki ich uruchamiania. Po tym spotkaniu nie będziemy mylić kukiełki z pacynkami czy marionetkami.

W Centrum Bajki wzięliśmy również udział w autorskim programie warsztatów kreatywnych  „ Tajemnice łyżeczki miodu”. W trakcie zajęć dzieci zdobyły wiedzę, na temat powstawania miodu, bawiły się przy muzyce, nauczyły jak odróżnić pszczołę od osy, zbudowały od podstaw ul, wykonały własną  świeczkę. W kinie mieliśmy również okazję obejrzeć „ Bajki naszych rodziców”. Dodatkową atrakcją był spacer po bajkowym ogrodzie.