Roztocze -Zamość

Wycieczka rozpoczęła się od zobaczenia Kościółka na wodzie w Zwierzyńcu następnie były Kamieniołomy w Józefowie i wieża widokowa. Widzieliśmy również jedno z najpiękniejszych miejsc na Roztoczu. Była to prawdziwa wyprawa przez roztoczańską dżunglę gdyż dolinę strumienia porasta niezwykle gęsty naturalny las z bogactwem krzewów. Następnie  udaliśmy się do wsi Susiec. Ta letniskowa i malownicza wieś zawdzięcza swoją sławę przepięknemu przełomowi rzek Tanwi i Sopotu, które są uznawane za jeden z "Siedmiu cudów natury polskiej".  Po kilkunastu minutach dotarliśmy do celu i naszym oczom ukazały się przepiękne małe wodospady na rzece Tanwi-szumy. W Krasnobrodzie zwiedziliśmy Sanktuarium Najświętszej Marii Panny- barokowy kościół, którego fundatorką była królowa Maria Kazimiera Sobieska, a gospodarzami ojcowie Dominikanie. Centralne miejsce zajmuje w nim cudowny obraz Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Odwiedziliśmy również Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej z ptaszarnią i zabytkowym modrzewiowym spichlerzem. Obejrzeliśmy wystawę fauny i flory Roztoczańskiego Parku Narodowego. Nasza wycieczka zakończyła się pobytem w Zamościu.
Opiekunkami podczas Zielonej Szkoły były panie: Beata Sokół, Marzena Biernacka, Małgorzata Padała i Monika Serafin.