LEKCJA ZDROWIA

W dniu 17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne – Lekcja zdrowia.

Celem warsztatów było kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz poszerzanie wiedzy dzieci na temat pochodzenia owoców i warzyw i ich znaczenia w codziennej zdrowej diecie.

Warsztaty przeprowadzili pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie a pomocy udzielały studentki Uniwersytetu Medycznego z Lublina.

Warsztaty uroczyście otworzył Pan Kazimierz Choma Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IVA, IVB i VB.

Na początku każdej lekcji miał miejsce krótki wykład pani dietetyk z dziedziny odżywiania i produkcji ekologicznej. Potem odbyły się zajęcia praktyczne , podczas których uczniowie podzieleni na grupy przyrządzali proste odżywcze posiłki z produktów ekologicznych. Były to koreczki owocowe i warzywne oraz pyszna lemoniada o smaku jabłkowo – miętowym i pomarańczowy napój izotoniczny. Następnie miała miejsce degustacja przygotowanych przekąsek i napojów.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach i zadawali pani dietetyk mnóstwo pytań, a także dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Mamy nadzieję, że tego typu warsztaty będą częściej organizowane w naszej szkole co znacząco wpłynie na poprawę jakości spożywanych przez dzieci produktów oraz zmianę nawyków żywieniowych.

Po zakończeniu warsztatów każdemu z uczestników Pan Kazimierz Choma wręczył pamiątkowe dyplomy.