Środa, 2018-12-19

Imieniny: Beniaminy, Dariusza

Warsztaty dla pedagogów i psychologów

Pedagog szkolny Jolanta Nowicka wspólnie z pedagog Anną Łukasik z Zespołu Poradni Psychologiczno –Pedagogicznych w Kraśniku przygotowały  w dniu  09.12.2016 w naszej szkole o godzinie 14:00  warsztaty  szkoleniowe  dla pedagogów i psychologów z Kraśnika i okolic.

Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności profesjonalnej pomocy uczniom i rodzicom. Psycholog Izabela Świętochowska, przedstawiła szereg bardzo praktycznych narzędzi  i wskazówek do pracy z uczniem. Bardzo ważne jest modyfikowanie oddziaływań wychowawczych rodziców, ukazywanie właściwego kierunku pracy z dzieckiem, ponieważ ułatwia wzajemne porozumienie między rodzicem a pedagogiem, pozwala wypracować wspólny front działań. Zwiększenie kompetencji rodziców w ich roli wychowawczej poprawia komunikację z dzieckiem. Poszerzenie wiedzy na temat prawidłowości rozwojowych i głównych problemów na różnych etapach rozwoju, a także usprawnienie umiejętności wychowawczych, umożliwia rodzicom unikanie poważnych błędów wychowawczych, mogących prowadzić do powstania u dziecka zachowań niepożądanych.

gg

gggg