PLANETA ENERGII

Klasa II a i klasa II b wraz z wychowawczyniami:  p. E. Serwacką i p. B. Sowińską 23.11.2015r. w galerii  PLAZA w Lublinie odwiedziły Planetę Energii czyli  kosmiczne laboratorium na kółkach.

Planeta Energii -  to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów klas I –III szkół podstawowych. Podczas pobytu w miasteczku czekało na nas wiele atrakcji i niespodzianek. Poznaliśmy różne źródła wytwarzania energii, jej rolę w naszym codziennym życiu oraz niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe i nierozważne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Dowiedzieliśmy się co mają wspólnego ze sobą wiatr, woda, słońce i energia elektryczna oraz jak to się dzieje, że płynie prąd. Poznaliśmy różne rodzaje gniazdek z całego świata oraz zasady segregacji śmieci. W trakcie pokazów rozwiązując poprawnie zagadki uczniowie otrzymali super nagrody, a wszyscy upominki związane z naszym pobytem. Było to nasze pierwsze spotkanie, ale to dopiero początek naszej przygody z Planetą Energii.

Naładowani pozytywną  energią – musieliśmy gdzieś ją stracić. Najlepszym rozwiązaniem był pobyt w Magic Parku gdzie zapewniono nam doskonałą i bezpieczną zabawę.  Po  dniu pełnym wrażeń zadowoleni wróciliśmy do szkoły!